سیستم تصفیه آب اسمز معکوس (RO)

 

مرکز دستگاه تصفیه آب|خرید تصفیه آب|فروش دستگاه تصفیه آب|

 با توجه به آلودگی آب های شهری به انواع مواد مضر مانند نیترات ها، میکروارگانیسم ها، فلزات سنگین و ... ضرورت تصفیه آب بر کسی پوشیده نیست. یکی از روش های تصفیه آب روش فیلتراسیون است. فیلترها انواع مختلفی دارند و یکی از روش های طبقه بندی آنها ابعاد منافذ (سوراخ های) آنها است. هر چقدر ابعاد منافذ فیلترهای کوچکتر شود ناخالصی های بیشتر توسط آنها حذف خواهد شد. 

یکی از کوچکترین ابعاد منافذ فیلترها مربوط به تکنولوژی اسمز معکوس (Reverse Osmosis) است که قابلیت بالایی در حذف ناخالصی های موجود در آب و تصفیه آب دارد. سیستم اسمز معکوس (RO) از سال 1970 به عنوان یک سیستم تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار گرفت. بعلاوه نوع آب تصفیه شده‌‌ای که اغلب در آب های بطری شده کارخانه ای مورد استفاده قرار می گیرد، اسمز معکوس است.
باید بدانیم که سیستم RO در واقع بیش از 40 سال پیش از پیشرفت یک روش تصفیه آب بدست آمد. سیستم RO ابتدا برای شیرین سازی آب شور دریا به آب آشامیدنی به کار برده می شد.
شرکت تصفیه آب زلال چشمه سان، در دستگاه های تصفیه آب خانگی از تکنولوژی تصفیه آب RO استفاده کرده است. برای آشنایی بیشتر با اساس کار دستگاه تصفیه آب خانگی Aqua Best توضیحات ارائه شده را مطالعه بفرمایید.

اسمز معکوس

روش کار سیستم تصفیه آب اسمز معکوس (RO)

روش تصفیه آب RO شامل فشار آب از بین غشاهای نیمه تراوا است که تعداد زیادی از آلودگی های آب را بر حسب سایز آلاینده ها از آب جدا کرده و در پشت غشا باقی می مانند. در واقع سیستم اسمز معکوس از غشاهایی تشکیل شده که سوراخ هایی با ابعاد بسیار ریز در حد نانو دارند که تنها آب و مولکول هایی هم اندازه یا کوچکتر از آب هستند از آن عبور می کنند. ذرات بزرگتر از ابعاد آب در پشت غشا باقی مانده و توسط فیلتر (غشا) جدا می گردند.
در واقع اگر آلاینده ها کوچکتر از مولکول های آب باشند، آنها در آب آشامیدنی تصفیه شده باقی می مانند.

مزایای کلیدی و سلامتی بخش دستگاه تصفیه آب RO

یک سیستم RO خوب می تواند آلاینده هایی نظیر آرسنیک، نیترات ها، سدیم، مس و سرب، بعضی مواد شیمیایی آلی را حذف کند. موادی مانند نیترات، سرب و آرسنیک در بروز انواع سرطان نقش دارند.

اجزای دستگاه تصفیه آب خانگی RO

  • غشا (فیلتر) با سوراخ های در حد نانو
  • پمپ ایجاد فشار آب
  • سیستم خروج فاضلاب